O nás Naša ponuka Azbest Hygiena práce Chemická legislatíva Kontakt

Azbest

Azbest je názov pre skupinu vláknitých minerálov prirodzene sa vyskytujúcich v zemskej kôre. Vlastnosti azbestov sú dané ich charakteristickou vláknitou štruktúrou. Vlákna sú veľmi pevné, majú vysokú tepelnú odolnosť, sú ohybné, odolné voči deformáciám pri ťahu, nie sú prchavé a sú chemicky stabilné. Na základe svojich vlastností mal azbest široké použitie. Medzi najčastejšie výrobky, v ktorých sa nachádza patria potrubia, rovinné dosky, izolačné dosky, izolácie, strešné krytiny, protipožiarne nástreky, tesnenia, tesniace šnúry, brzdové obloženia, atď. Negatívnou vlastnosťou azbestových vlákien je ich schopnosť štiepiť sa na respirabilné frakcie, ktoré po vdýchnutí do pľúc môžu vyvolať vznik nádorového procesu.

Naša ponuka:

Novinky

Zmeny v pracovnej zdravotnej službe (PZS)

Od 01.01.2015 nastali zmeny v legislatíve PZS. PZS musí mať zabezpečenú každý zamestnávateľ a vzťahuje sa aj na žiakov a študentov pri praktickom vyučovaní a aj na dohodárov. CHEMPOR, s.r.o. je zapísaná do evidencie Úradu verejného zdravotníctva SR na vykonávanie činnosti PZS pre tzv. nerizikových zamestnancov.

Azbest - chemické zmesi

CHEMPOR, s.r.o. je jediný slovenský výrobca certifikovaných chemických zmesí určených na odborné odstraňovanie azbestových materiálov.


Počasie Slovensko

In-počasie Meteoinfo
           
(c)2011 CHEMPOR, s.r.o.