O nás Naša ponuka Azbest Hygiena práce Chemická legislatíva Kontakt

Chemické látky a zmesi

Chempor, obrázok skúmavky

Chemický priemysel je tretie najväčšie výrobné priemyselné odvetvie v Európe. Chemické látky a zmesi predstavujú prínosy, od ktorých je moderná spoločnosť úplne závislá, napr. pri výrobe potravín, liekov, textílií, automobilov, atď.

Na druhej strane určité chemické látky a zmesi spôsobili vážne poškodenia zdravia ľudí a životného prostredia. Veľmi známe príklady medzi mnohými sú azbest, o ktorom je známe, že spôsobuje rakovinu pľúc a mezotelióm alebo benzén, ktorý vyvoláva leukémiu.

Nedostatok znalostí o účinku mnohých chemických látok a zmesí na ľudské zdravie a životné prostredie je dôvodom pre obavy.

Naša ponuka:

Novinky

Zmeny v pracovnej zdravotnej službe (PZS)

Od 01.01.2015 nastali zmeny v legislatíve PZS. PZS musí mať zabezpečenú každý zamestnávateľ a vzťahuje sa aj na žiakov a študentov pri praktickom vyučovaní a aj na dohodárov. CHEMPOR, s.r.o. je zapísaná do evidencie Úradu verejného zdravotníctva SR na vykonávanie činnosti PZS pre tzv. nerizikových zamestnancov.

Azbest - chemické zmesi

CHEMPOR, s.r.o. je jediný slovenský výrobca certifikovaných chemických zmesí určených na odborné odstraňovanie azbestových materiálov.


Počasie Slovensko

In-počasie Meteoinfo
           
(c)2011 CHEMPOR, s.r.o.